Porady dotyczące techniki grzewczej, sanitarnej oraz instalacyjnej.

Porady

CENTRALNY ODKURZACZ

2010-02-15

CENTRALNY ODKURZACZ - CO TO JEST ?
Centralny odkurzacz
to system rurociągów łączących gniazda ssące z jednostką centralną umieszczoną na stałe w jednym punkcie mieszkania. Wystarczy włożyć końcówkę węża do gniazda lub wcisnąć przycisk w rączce węża aby włączyć system.Powietrze  z kurzem jest zasysane do jednostki centralnej skąd po przefiltrowaniu zostaje definitywnie usunięte na zewnątrz budynku.W zależności od powierzchni mieszkania,system składa się z jednego lub większej ilości gniazd ssących,połączonych twardymi rurami o średnicy 50mm,z jednostką centralną.Wszystkie elementy systemu są schowane w ścianach, meblach lub podłodze.Widoczne pozostają jedynie gniazda ssące, które wielkością i kształtem przypominają normalne gniazdka elektryczne.Muszą być one zlokalizowane w punktach z których wężem o wybranej długości dotrzeć będzie można do każdego miejsca w domu.Montaż nie jest skomplikowany i zajmuje kilka godzin.
DLACZEGO CENTRALNY ODKURZACZ ?
-
Powietrze z kurzem jest definitywnie usuwane z pomieszczeń,a nie tylko w niewielkim stopniu filtrowane tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych odkurzaczy - nawet tych z filtrem wodnym.
- Nie trzeba przenosić brudnego i ciężkiego,tradycyjnego odkurzacza.
- Sprząta się długim , eleastycznym wężem docierającym do każdego miejsca w domu ,nie tylko na podłogach.
- Przy jednostkach z filtrem cyklonicznym,nie odczuwa się spadkumocy ssącej w miarę zapełnianaia się zbiornika kurzowego
- Brak hałasu,w odkurzanym pomieszczeniu słychać tylko szum powietrza.


Poprzednia strona

Copyright © 2009 M.A.K.S.  Strona główna  |  Promocje  |  Oferta  |  Porady  |  Z życia firmy  |  Galeria  |  Kontakt
Wykonanie: impulsivo.pl